| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 3 GHz |
| Interface | |
| Insertion Loss (dB) | 1 dB |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 4.8 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Operating Supply Current | |
| Throw Configuration | SP8T |
| Gain | |
| P1dB | 37 dBm |
| Max Frequency | 3 GHz |
| IIP3 | 66 dBm |
| Supply Voltage | 2.5 V to 4.8 V |
| Isolation | 24 dB |
| Frequency Range | 100 MHz to 6 GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Circuit Type | SP8T |
Stock: 2523
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67402
Ext.Price$0.67402
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67402 | $0.67402 |
| 10 | $0.55133 | $5.51330 |
| 25 | $0.50871 | $12.71775 |
| 50 | $0.46939 | $23.46950 |
| 100 | $0.43311 | $43.31100 |
| 300 | $0.38532 | $115.59600 |
| 500 | $0.34280 | $171.40000 |
| 1000 | $0.32447 | $324.47000 |
